Ağır Metal Şelatörü Olarak Bentonit Kili-Dr. Debora Chelson

Share Button

Debora-ChelsonDoğal Tıp (Naturopathic) alanında önemli uzmanlardan biri olan Dr. Debora Chelson, Bentonitin Harikaları (The Wonders of Bentonite Clay) adlı makalesinde şunları belirtmektedir;
Bentonit Kili binlerce kullanımı bulunan bir kildir. Doğal olarak oluşmuş bu mineralin, iyon değişimi adı verilen bir işlem ile birlikte, su ile çok güçlü bir birleşme eğilimi vardır. Son derece güçlü ve etkili bir bağlayıcı ajandır. Bu doğanın şifası, dahili ve harici olarak kişisel kullanıma uygundur. Aynı zamanda, çevre dostu bir alternatif olarak organik bahçelerinizde de kullanılabilir. Bağlayıcı bir ajan olarak, bentonit dahili olarak kullanıldığında, toksinler, ağır metaller ve zehirler gibi dahili kontaminantları bağlar. Civa ki çok küçük miktarları bile beyin ve vücuda zarar vermeye yeterlidir doğal olarak bulunan son derece toksik olan ağır metallerden biridir. Civa, yemeklerden diş dolgularına kadar birçok şeyde mevcuttur.

2009 Ocak ayında The Washington Post, yüksek früktoz mısır şuruplarının civa ile kontamine olabileceği ve yapılan testlerde numunelerin yarısına yakınının civa bulundurduğunu yazmıştır. Bentonit Kili en yüksek mertebe şelatörlerdendir. Misyonu civa etkilerinin önlenmesi ve azaltılması olan çevre sağlık veritabanı olan Mercury Info’ya göre, Bentonit kili güçlü bir vakum temizleyici gibi hareket ederek, vücutta mevcut civanın emer ve uzaklaştırır. Botanical.com sitesine verilen notlarda, 1 büyük çay kaşığı bentonit ile birlikte yaklaşık 250 ml su dahili olarak tüketilebilir. Bentonit kili su ile karıştırıldığında, yapısı değişerek, dahili kontaminantları çekmeye, emmeye ve bağlamaya başlar. Aboutclay.com sitesi verilerine göre bir bentonit kili moleküler ağırlığının 32 katına kadar bağlayabilir. Bu çok yönlü kil, ilaç dolabımın olmazsa olmazlarından biridir.
Alıntının yapıldığı makalenin orijinal metnini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Kaynak: http://drchelson.com/2012/09/the-wonders-of-bentonite-clay/

Ağır Metal Şelatörü Olarak Bentonit Kili-Dr. Debora Chelson

Bentonit Tedavisi Bentonit > bentonit > Ağır Metal Şelatörü Olarak Bentonit Kili-Dr. Debora Chelson

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica