Bentonit Kili ile Kolon Detoksifikasyonu -Dr.Bessie Jo Tillman

Share Button

Bessie-Jo-TillmanSağlık uzmanlarından Dr. Bessie Jo Tillman, MD ele aldığı bir makalede vücudun detoksifikasyonu ile ilgili şunları belirtmiştir;

  • Magnezyum: Yeterli miktarda magnezyum desteği, bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Bu şekilde tuvalete çıkmanız kolaylaşır. Elbette fazla miktarda alınması durumunda ishale sebebiyet verebilir. Bu nedenle dengeyi bulmanız gereklidir. Detoksifikasyon esnasında, çoğu kişierde ishal yada kabızlık görülebilir. Program ilerlerdikçe, magnezyum miktarını arttırarak yada azaltarak bu dengeyi kurabilirsiniz.
  • Psyllium Kapsülleri: 3 günlük magnezyum desteğinden sonra, akşamları olmak üzere psyllium kapsülleri ilave edin. 4 kapsül kadar alınabilir. Bu kapsülleri 2 bardak su ile alın. Psyllium hacimsel bir ajan olarak bağırsak çeperlerinde biriken ve yumuşamış maddeleri toplayarak bağırsak temizliğini hızlandıracaktır. Sonraki dönemlerde 4 kapsül olarak yukarıda belirtilen dozu sabah ve akşam olmak üzere 8’e, ilerleyen zamanlarda ise 16’ya çıkarabilirsiniz. Miktar artarken aldığınız su miktarını da arttırın.

Psyllium ilk zamanlarda kabızlığa sebep olabilir. Sebebi ise bağırsak çeperlerindeki katı maddeleri yumuşatır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda Psyllium’u kesip magnezyum desteğini arttırabilirsiniz. Bu durumda normalleşme görüldüğünde tekrar psylliuma başlayabilirsiniz.
Eğer buğday veya diğer ot ürünlerine bir alerjiniz var ise, psylliuma karşı alerjik olma durumu söz konusu olabilir. Bu durumda temin edebilirseniz, guar bitkisinden elde edilen guar gumı tüketebilirsiniz.

  • Bentonite: Psylliuma başladıktan 3 gün sonra (vücut dengesi sağlanmış ise), programa bentoniti ekleyin. Bentonit toksinleri emen ve çeperlere yapışmış olan mukoidli maddeleri çekebilen bir kil türüdür. Sabah ve akşam birer çorba kaşığı tüketilebilir.
  • Normal Bağırsak Florası (Bakteri): Magnezyum, Psyllium ile Bentoniti birlikte kullanmaya başladıktan 3 gün sonra, acidophilus ve bifidus gibi normal bağırsak floralarını programa ekleyin. Günlük bir kere en az iki ay boyunca alın. Eğer candida rahatsızlığınız var ise ve antibiyotik alıyorsanız, flora desteğine 9- 12 ay kadar devam edebilirsiniz.

Alıntının yapıldığı makalenin orijinal metnini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.
Kaynak: http://www.drjomd.com/highways/detox/simple-colon-cleanse/

Bentonit Kili ile Kolon Detoksifikasyonu -Dr.Bessie Jo Tillman

Bentonit Tedavisi Bentonit > bentonit > Bentonit Kili ile Kolon Detoksifikasyonu -Dr.Bessie Jo Tillman

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica