NanoKil ( NanoClay) Etken Madde Salım Sistemi ve Montmorillonitin Diğer Killerden Kıyasla Bu Alandaki Üstün Özellikleri

Share Button

Yine aynı çalışmada, Montmorillonitin Diğer Kil türleriyle kıyaslandığında üstün özellikleri açıklanırken,

Nano Killer nano metre aralığında, en az tek boyutlu olan ve aynı zamanda boy-en oranları son derece yüksek olan partiküllerdir. Kil partiküllerinde boy-en oranı en önemli faktördür. Yassı bir yapısı olan ve kalınlığı 1 nano metreden daha az olan killer özellikle tercih edilmektedir. Uzunluk ve Genişlik açısından tercih edilen killer ise mikron aralığındaki killerdir. Boy-en oranları açısından tercih edilen killer ise 300:1 ile 1500:1 aralığında bulunanlardır. Bu tür killerin katman ( tabaka ) şeklini andıran yüzey alanları sayesinde, 1 gramı 700 m² alan kaplayabilmektedir. Araştırmacıların, çalışmalarında yoğunlaştığı kil tipleri sırasıyla aşağıda verilmiştir.

1.   Hydrotalcite         2.   Montmorillonit 3.   Mica Fluoride          4.   Octasilicate
 

Hydrotalcite ve Octasilicate killerinin fiziksel özellikleri ve maliyetleri çalışmalar için sınırlama oluşturmaktadır. Öte yandan, Mica Fluoride sentetik yapıda bir kildir. Montmorillonit ise doğaldır. Bu bağlamda, Montmorillonit killeri polimerde kullanım açısından en çok kabul gören kil türüdür. Montmorillonit killeri katmanlı (tabakalı ) yapısı ve kalınlığının 1 nano metreyi geçmemesinden ötürü eşsizdirler. Boy – En oranı 1000:1 civarındadır.

Alıntının İngilizcesi aşağıda verilmiştir.

Nanoclays are minerals which have a high aspect ratio and with at least one dimension of the particle in the nanometer range. The most important factor is the aspect ratio of the clay particle. The clays having a platy structure and a thickness of less than one nanometer are the clays of choice. The length and width of the choice clay are in the micron range. Aspect ratios of the choice clays are in the 300:1 to 1500:1 range. The surface area of the exfoliated platelets is usually in the range of 700 meters squared per gram. The nano clays that researchers have concentrated on are listed below:

.1. Hydrotalcite         2.   Montmorillonite 3.   Mica Fluoride          4.   Octasilicate
 

Hydrotalcite and Octasilicate have limits of use both from a physical and cost standpoint. The mica flouride is synthetic clay while the montmorillonite is a natural one. The montmorillonite clays have had the widest acceptability for use in polymers. (Forni et al., 1989).

Montmorillonite nano clays are unique clays having a planty structure with a unit thickness of one nanometer or less. This clay also has an aspect ratio in the 1000:1 range. (Nanoclay overview Gordon et al., 2007)

NanoKil ( NanoClay) Etken Madde Salım Sistemi ve Montmorillonitin Diğer Killerden Kıyasla Bu Alandaki Üstün Özellikleri

Bentonit Tedavisi Bentonit > bentonit > NanoKil ( NanoClay) Etken Madde Salım Sistemi ve Montmorillonitin Diğer Killerden Kıyasla Bu Alandaki Üstün Özellikleri

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica