OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 4

Share Button
2003 yılında Holmes`in öncülüğünde yapılmış bir çalışmada 94 otizmli ve 45 normal çocuğun 17. ayda saçlarından alınan örnekler karşılaştırılmıştır. Otizmli çocukların annelerinin hem amalgam dolgulara sahip olduğu hem de hamilelik sırasında ağır metal içeren aşı yapıldığı belirtilmiştir. Ölçüm sonucunda otizmli çocukların saçındaki ağır metal seviyesinin normal çocuklara oranla daha az olduğu saptanmıştır. Araştırmada, bu ilginç sonucun sebebini henüz küçük yaştaki çocuğun anne karnında almış olduğu ağır metali arındırmada yetersizliği olduğunu gösterilmektedir. Vücutta biriken ağır metalin detoksifiye edilememesinden dolayı kana karışmamış ve de saç örneklerinde ağır metal seviyeleri çok az çıkmıştır. Araştırmada ağır metallerin detoksifikasyonun yapılmasının otizmde potansiyel bir tedavi yöntemi olarak belirtilmiştir.(6) Bir başka araştırmadaysa, hamilelik ve doğum sonrası ilk 1 yıl içerisinde kullanılan antibiyotiklerin otizm ile ilişkisi incelenmiştir. Yaşları 2 ile 6 arasında değişen 15 otizmli çocuk ile yaşları 2 ile 7 arasında değişen kontrol grubuna göre bebeklik dişlerinde ölçülen ağır metal miktarı 2.1 kat daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. Antibiyotiklerin vücudun ağır metal detoksifikasyon mekanizmasını engellediği, bağırsak florasını bozduğu bu sebeple antibiyotik alan bebeklerde hem sindirim problemleri hem de ağır metal birikmesini oluşabileceğini belirtmişlerdir. (7)

Peki Ağır Metallerden Nasıl Kurtulabiliriz?
Ağır Metal Detoksifikasyonu (Şelasyon)

Ağır Metal Detoksifikasyonu (Şelasyon)

Yapılan yüzlerce araştırmanın ışığında otizmli çocukların ağır metallerden etkilendiği kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber tedavilerinde de umut verici yolların izlenebileceğine dair görüş oluşturmuştur. Birçok doktor maalesef otizmin tedavi edilemeyen genetik bir hastalık olduğunu söyleyip çocuklara ağır ilaçlar kullandırtmakta ve aileleri ciddi bir karamsarlığa sürüklemektedirler. Ama bunun böyle olmadığını artık kabul eden doktorlarımızın sayısı günden güne artmaktadır.

 

‘Otizme Çözüm Var’

‘Otizme Çözüm Var’

Türkiye`de ki saygın doktorlarımızdan Prof. Dr. Ahmet Aydın ve Uz. Dr. Cem Kınacı da bu görüşe sahip doktorlarımızdan olarak otizmde ağır metallerin arındırılması (şelasyon) ve eksik minerallerin vücuda verilmesi, metabolik anlamda tedaviye yol kat ettirecek faktörler olduğunu ‘Otizme Çözüm Var’ adlı kitaplarında dile getirmişlerdir.

Otizm Makalesinin Devamı Aşağıdadır.

OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 4

Bentonit Tedavisi Bentonit > Otizm > OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 4

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica