OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 6

Share Button

Dr. Joseph Mercola, DMSA`nın otizimli çocuklarda ağır metal detoksu yapmak amacıyla tehlikelerini 10 yıl önce yaptığı bir çalışmada belirtmiştir. FDA onaylı, bazı doğal tıp terapistleri ve OYŞ (Otizmi Şimdi Yen) doktorları tarafından ağır metallerin vücuttan boşaltılması amacı ile kullanılan sentetik bir ilaçtır. DMSA aynı zamanda medikal doktorlar tarafından da kurşun zehirlenmesini tedavi etmek amacıyla da kullanılır. (10)

DMSA`nın yan etkileri içinde kriz nöbetleri, artan tikler, merkezi sinir sisteminin fonksiyonlarının bozukluğu, kaslarda koordinasyon bozukluğu, kasılma, kusma, ishal, anoreksi, baş ağrısı, baş dönmesi, nöropatik problemler, ürinasyonun azalması, kalp ritim bozukluğu ve enfeksiyon yer almaktadır. Bu yan etkiler büyük olasılıkla karaciğer ve böbreklerin civayı yeterli bir şekilde detoksifiye edememesinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı, civa, kanda dolaşarak beyinden, akciğerlerden, kaslardan, kalpten, böbreklerden ve karaciğerden geçer.

bentonit-otizm-agirmetal-selasyonDoğal olarak, hem ağır metalden kurtulmak hem de vücuda zarar vermemek isteriz. Böyle bir çözüm arayışı sentetik bir kimyasalla mümkün olmasa da bunu kısmen veya çok iyi yapabilecek doğal olan maddeler de mevcuttur. Bunlardan en çok bilineni Chorella`dır. Chorella bir çeşit yosun olup göl veya gölcüklerde bulunabilir. Genellikle doğal şelasyon suplemanı olarak kullanılır. Chorella`nın civa ve ağır metalle büyük bir ilişkisi vardir ama yine de, Dr. Mercola, chorella yosunununda büyüdüğü sudan emilen civa barındırdığına dikkat çeker. Piyasada mevcut olan ve içeriğindeki sadece bir çeşit Chorella yosununa yapılan analizler, içinde çok yüksek miktarda cıva olduğunu gösterir.(11)

Bunun yanında günden güne daha çok kullanılan ve otizm tedavisindeki etkisi farkedilen tamamen doğal ve zararsız bir madde mevcuttur. Bu doğal şelatörün adı Kalsiyum Bentonit Kili`dir. Cherr My Koy bir yazısında, diğer şelatörlere göre en risksiz ve etkili şelatör olarak tavsiye etmiştir. (4)

Bentonit Kili ve Ağır Metal Şelasyonu

bentonitkili-otizm-agirmetal-selasyonBentonit kili içeriğinde barındırdığı eşsiz negatif iyon gücüyle ağır metal, toksin ve kimyasalları hem içine çekerek hem de yüzeye yapışarak vücuttan atılmasını sağlar. Çalışma mekanizması çok basit bir fizik kuralına göredir. Suspansiyon halde jelleşmiş kıvamda kullanılan Kasiyum Bentonit Kili içinde bulundurduğu milyonlarca negatif iyon ile vücudumuzda bulunan istenmeyen tüm serbest radikalleri (ağır metal, toksin, kimyasal, radyasyon, virüs, bakteri ) – ki bunların hepsi pozitif yüklüdür – çekilmesini ve atılmasını sağlar. Bunu yaparken vücuda hiçbir yan etkisi olmaz. FDA tarafından GRAS list ( Generally Recognized As Safe – Genel Olarak Güvenli Tanımlanan) maddeler içinde 1. Seviyede güvenli olarak tanımlanmış doğal bir maddedir. Bentonit kili, hem içilerek hem de harici olarak deri yoluyla detoksifikasyonu sağlar. (12)

Otizm Makalesinin Devamı Aşağıdadır.

OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 6

Bentonit Tedavisi Bentonit > Otizm > OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 6

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica