OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 5

Share Button

Ağır Metallerin arındırılmasının önemini vurgulayan başka bir araştırma Amerika`da, Kronik Hastalıklar Enstitüsü`nde (Enstitute of Chronic Illnesses) 2005-2006 yılları arasında yapılmıştır. Şelasyon uygulanan otizmli çocuklar, şelasyon uygulanmayan otizmli çocuklar ile karşılaştırılmıştır. Cıvanın vücudun detoksifiye mekanizmasını çalıştıran glutatyon ajanı içinde bulunan sistein adlı proteğini bağladığı ve glutatyon ajanını inaktive ettiği ve bu sebeple ağır metallerden arındırılmamış çocuklarda glutatyon ajanının %46 daha az salgılandığı görülmüştür. Bunun yanında araştırma şelasyon uygulanmış ve uygulanmamış çocukların normal çocuklar ile ürin karşılaştırmaları sonucunda şelasyonun üzerinde durulması gereken ve de daha çok araştırma yapılması gereken bir tedavi yöntemi olabileceğini gözlemlemiş ve tavsiye etmiştir.(8)

Vücuttan ağır metalleri atmak bu kadar önemli olduğunu araştırmalarla vurguladık. Peki, bunu nasıl gerçekleştirebiliriz? Ağrı metallerin toksin ve kimyasallara göre vücuttan atılması çok daha zor ve zahmetli bir iştir. Malesef çok uzun zaman alabilir, ama önemli olan ağır metalleri vücuda zarar vermeden, yavaş ve etkili bir şekilde arındırmaktır. Hızlı sonuç veren bir tedavi yöntemi, kanda serbest kalan ağır metallerin kan dolaşımı ile geçtiği organlara zarar vermesine yol açar. Bu sebeple seçilecek yöntemler iyi araştırılmalıdır.

Şelasyon için kullanılabilecek kimyasal metodların yanında doğal metodlar da mevcuttur. Bu şelatörler ağır metali bağlayıp vücuttan atılımını sağlamaktadır. Doktorlar tarafından en çok kullanılanı DMSA ve DMPS adındaki sentetik şelatörlerdir. Bu yöntemler işe yarasa da oldukça pahalı ve yan etkisi yüksektir. Özellikle yan etkilerine daha yakından bakmak ve iyi değerlendirmek gerekmektedir.

cocukagirmetaltedavisiÖrneğin, Dr. Levy ve Huggins civa amalgam dolguların sebebiyet verdiği toksidite alanında uzmanlardır. Kitaplarında, Uninformed Consent, sentetik şelatörlerin kullanımının tehlikelerinden bahsederler: “Ağır metal şelatörleri genellikle TDR (Toplam Dental Revizyon) sonrası hastanın detoksifikasyon sürecini çok fazla hızlandırır. DMSA, DMPS ve EDTA, hepsi bunu yapar. Bunların arasında en rahatsız edici olan DMPS`dir. Bir doz DMPS enjeksiyonuna bile bağışıklık sistemi ters tepki gösterebilir ve de bu haftalarca ve hatta aylarca süren klinik hastalıklara sebebiyet verebilir.”demiştir.(9)

Otizm Makalesinin Devamı Aşağıdadır.

OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 5

Bentonit Tedavisi Bentonit > Otizm > OTİZM ve BENTONİT KİLİ İLE DOĞAL AĞIR METAL ŞELASYONU 5

Lütfen Görüşlerinizi Yazarken Telefon Numarası Bırakırsanız Size Dönüş Yapabiliriz.

Her türlü soru, görüşleriniz ve daha fazla bilgi için
lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Yandex.Metrica